Jump to content

2017.03.06. *Belexpo centar, Beograd* Sabaton, Accept, Twilight Force


Night Prowler

Recommended Posts

Accept ras-tu-ri-....o.

 

Sasvim solidan broj ljudi se skupio, deluje mi daleko više nego na BGuardian poslednji put, i baš dobra atmosfera na oba benda, lepo opet biti na takvom koncertu kod nas.

 

Twilight Force - Ljudi pokušavaju da me ubede da ono nije parodija i da vide nešto ozbiljno u onome, meni baš teško ide. No, over-the-top power metal je sada glavni power žanr čini se, tako da ne treba da čudi što su ovi deo ovog paketa.

 

Accept - Drugi put ih gledao i, koliko još god puta da ih gledam do kraja karijere, biće premalo. Preozbiljno dobro, ali nažalost i ozbiljno kratko ovog puta. 10 pesama, ista lista kao ostatak turneje, maltene svi glavni hitovi minus Breaker (ili je to samo meni hit? :haha:), plus par novijih i jedna pikanterija. Zvuk bio sjajan, sem na dve nove pesme (ne znam što tako :haha:). Ali ono, u sat vremena sve što čoveku treba od jednog pravog metal koncerta, i headbang, i vrištanje, i horsko pevanje, i....ludilo. Masa isto jako fino zagrejana i učestvovali dosta, šutki dobar broj....s tim što ipak mislim da je moshing na refren Balls to the Wall ubedljivo najsmešniji i najwtf momenat večeri :haha:

Tornillo brat ubija, bukvalno sad ne bih mogao da zamislim Accept sa drugim frontmenom, a Wolf još uvek dokazuje ko je Kai pre Kaia, oličenje sreće i dominacije scenom. Ostatak benda na nivou, sa sve stidljivo sklonjenim Uve Lulisom po strani (ali mu jesu pustili glavni hit pred koncert :D)....anyhow, kao što rekoh, jedva čekam novi susret.

 

DELIVERING THE TEUTONIC TERROR :rockdevil:

 

P.S. E da, valjda još neko svirao posle Accepta, nisam siguran.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno i ja da vidim Accept uživo!

Accept je razvalio. Šteta što su samo predgrupa i što nisu svirali duže Uz Judas Priest verovatno najbolji bend uživo (sorry Iron Maiden).

Wolf legenda.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Маторци на нивоу, то се и очекивало. Нажалост, обистинило се да ће због прераног изласка на бину бити мање људи, капирам у том тренутку мање од хиљаду, док се пред крај њиховог наступа та цифра готово удвостручила. По мојој процени максимум 2000 људи, што је за наше услове успех, узимајући све факторе у обзир (понедељак, слабо посећени метал концерти, јака цена карте за наше услове итд). Ипак, видело се да Сабатон има велику базу фанова, и да је ова бројка највише због њих таква.

Лепо вече, добар провод.

ПС Ако неко има конкретнији податак о броју продатих карата, нека јави. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva 3 benda su bila vrh. Ja sam bio dosao samo zbog Accepta, cekao sam ih dobrih 8 godina. Twilight Force nisam cuo nikad pre, al su i oni bili odlicni. Sabaton je bukvalno jedan od bendova koje mrzim, al sam ostao kad sam vec imao kartu. Iako mi je muzika i dalje sranje, svirka im je bila cista desetka. Maksimalno su posveceni i profesionalni. Dobio sam priliku da pricam s njima pre svirke, prilicno ljubazna ekipa. Potpisali mi novcanicu od 100 kinti. Joakim je prepoznao Teslu, druga dvojica nisu. Znaju ko je, al nisu znali da je covek tako izgledao :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva 3 benda su bila vrh. Ja sam bio dosao samo zbog Accepta, cekao sam ih dobrih 8 godina. Twilight Force nisam cuo nikad pre, al su i oni bili odlicni. Sabaton je bukvalno jedan od bendova koje mrzim, al sam ostao kad sam vec imao kartu. Iako mi je muzika i dalje sranje, svirka im je bila cista desetka. Maksimalno su posveceni i profesionalni. Dobio sam priliku da pricam s njima pre svirke, prilicno ljubazna ekipa. Potpisali mi novcanicu od 100 kinti. Joakim je prepoznao Teslu, druga dvojica nisu. Znaju ko je, al nisu znali da je covek tako izgledao :D

 

da je ratovao tesla, znali bi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twilight Force sto rece kolega over the top power metal, mora covek da ih voli takve hehe posebno u ova susna vremena.

Accept bend veceri, HM dominacija, mleveno meso svuda, udarac, kad kazem HM mislim na ovakve koncerte. Genijalci.

Sabaton me konvertovao sinoc, odlican koncert, jebiga kapa dole.

Umoran sam za vise, kasnije cu.

 

Btw

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...