Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Bas je lose ostario Therapy?

Zvuk je u Hangaru bio katastrofalan, dzaba im silna oprema koja omogucava da sve nasteluju kada su dobos i bas konstantno probijali, a Andijev vokal je oscilirao od pretihod i mutnog do pojacanog do maksimuma. Setkao sam se po sali da vidim gde je najbolje stati da bi se nesto razaznalo, i ispade da je ili skroz iza tonaca ili kod ulaznih vrata u salu najbolje mesto.

Sto se Therapy? tice, evidentno je da su ostarili, oni se i dalje trude da budu energicni, Andi sipa forice izmedju pesama, ali zub vremena ih je nagrizao i oseca se da stare. Drugo ne pomaze ni to sto su prvih sest pesama (toliko sam ostao na koncertu, zvuk je bio toliko napanjen, da sam osetio zujanje u usima, i posto nisam poneo cepice, necu da rizikujem jebeni tinitus!) i sve je bilo ustaljeno i sigurno, hitovi, hitovi, retko sta da se nesto novo (ili stare pesme koje nikada ne sviraju) ili drugacije pojavilo.

I mislim da je velika greska sto je bina bila ogromna, i sto postoji tolika udaljenost izmedju njih i publike, nisu oni toliko velik bend pa da im to treba. Bolje je bilo svakako u SKC pre ihahaj godina, ali su i oni bili mladji tada. Osvetljenje je samo oduzimalo i bolje bi bilo da su bili prisutni kakvi video bimovi.

Dobra stvar je sto se komotno moglo kretati po sali i stati gde god pozelis.

Sto se publike tice, mislim da je bilo samo par dusa ispod 30-tih, ovo ostalo vec stare generacije koje su dosle da isprate svoje heroje na vecni pocinak.

Posle ovoga razmisljam da li se uopste isplati ici na The Smile, jer ako je ovako los namesten zvuk bio na ovom koncertu, kakave ce biti na njima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo mi je jako drago videti Therapy? ponovo. Ljudi zrače pozitivnom energijom i nisu se štedeli. Setlista odlična. Pola novog albuma, masa stvari s Troubleguma i plus četiri sa Nursea i još par oldskul pesama. Poštena svirka s njihove strane.

Zvuk je zaista bio loš i ne znam da li je to bilo do tonca ili do ogromne dvorane s limenim krovom. Ovo mi je bio prvi put u Hangaru. Da li je zvuk uvek loš? I ja se sad dvoimum da li ići na The Smile ukoliko će sve odzvanjati kao sinoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim bas sa snimka, ali kontam da oni pregrede deo dvorane i to bude prostor za publiku? Zato sto na rejvovima cela dvorana bude zauzeta i zvuk bude predobar. Dobro naravno da rejv i ziva svirka nisu isto ali kontam da je i do akustike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da mislim. Realno je očekivati da i na rejvovima budu jaki basovi i da sve odzvanja, ali nešto mi se čini da čistoća zvuka nije prioritet na rejvu 🙂

Na Therapy? je od prve pesme doboš krenuo da pršti. Vokal i bubanj bili otpanjeni, gitara, bas i bek vokal su slabo izlazili. Posle se malo popravilo, ali i dalje je bilo loše. Na reverb na vokalu nakačio se prirodni reverb glomazne dvorane, tako da se često nije moglo potpuno razaznati čak ni šta Andy priča kad se između pesama obraća publici.

Ako je neko bio na nekom drugom koncertu u Luci Hangar i bio je dobar zvuk, to bi malo povratilo nadu za The Smile 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju Budimpeste i Praga je prazan datum koji ce verovatno popuniti sa nekim gradom izmedju. Logicno bi bilo Bratislavom.
Cisto sumnjam da bi neko doveo takav paket kod nas. Mozda Hrvati ako bas imaju love. Verujem da je veca cifra novca u pitanju (narocito sto im Srbija nije usput). Ako bi to bio Beograd morao bi Dom Omladine i tu bi vec cena karata bila poprilicno visoka, a svi znamo koliko se kuka i prenemaze u poslednjih godinu-dve na cene koncerata u Srbiji.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, dimmu1 said:

Izmedju Budimpeste i Praga je prazan datum koji ce verovatno popuniti sa nekim gradom izmedju. Logicno bi bilo Bratislavom.
Cisto sumnjam da bi neko doveo takav paket kod nas. Mozda Hrvati ako bas imaju love. Verujem da je veca cifra novca u pitanju (narocito sto im Srbija nije usput). Ako bi to bio Beograd morao bi Dom Omladine i tu bi vec cena karata bila poprilicno visoka, a svi znamo koliko se kuka i prenemaze u poslednjih godinu-dve na cene koncerata u Srbiji.

evo da kazem po ko zna koji put, nece da popune. to je turneja, njima treba slobodan dan tu i tamo. kad se objavi turneja ovakvih bendova, to je to, sve je isplanirano i reseno, nema koji grad da se doda. 

ako bendovi zele dodatne datume, napisace tipa 12/4/24 TBA ili Looking for Show, ali to uglavnom rade manji bendovi koji nemaju booking agente ozbiljne. 

u ovakvom slucaju, izasao je poster, to je to, sve je dogovoreno mesecima unpared. 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...