Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Gospodin.
Pink Floyd guitarist David Gilmour explains why he's auctioning off around 120 of his iconic instruments for charity.
“These guitars have been very good to me,” he tells Rolling Stone on a phone call from his home in England. “They’re my friends. They have given me lots of music. I just think it’s time that they went off and served someone else. I have had my time with them. And of course the money that they will raise will do an enormous amount of good in the world, and that is my intention.”

https://www.rollingstone.com/music/music-features/pink-floyd-david-gilmour-interview-guitar-charity-auction-779721/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Bejah ja. Stolice, sedenje, ali sve u istom nivou, parter je ustvari bio prvih 30-ak redova do mixete. Ortak je video prazno mesto otisao i seo i gledao koncert iz prilicne blizine. Oko 2500-3000 ljudi ili koliko već tamo staje stolica. Majice 30 evra, pivo 290, povoljnije nego na Maidenima. Mesta nisu bila numerisana, nego kako ko sedne, pa nam se malo obilo o glavu blejanje ispred. Publika očekivano postarija, vrlo malo sveta ispod 40, a solidan broj njih oko 70. U redu za toalet tip ispred mene objasnjava kada je i kako prvi put cuo In Rock. Set lista je potpuno ispremetana u odnosu na live album, ali su sustinski zamenjene samo 3-4 pesme. Ubacene su Candy and Current Bun, Burning Bridges i Echoes, a izbacena je između ostalih Let There Be More Light, što je prilična šteta. Dok publika ulazi, sa razglasa se čuje neka zvučna zavesa, blago psihodelična i to traje sve dok ne krene svirka. Isto i tokom pauze. Kreću sa One of These Days, pa se Nick obraća publici, srećan je što nakon 57 godina turiranja je napokon u Beogradu. Publika od početka dobro raspoložena, vesela i solidno bučno pozdravlja bend. Produkcija možda za dlaku skromnija nego što bi trebalo, projekcije iza njih jako dobre. Prvi set prolazi sjajno, Fearless nažalost ispada nekako najmanje uspela, kao i The Nile Song u drugom delu. Kod Nile Song se naprosto muče sa pevanjem. Vokale razmenjuju basista Guy Pratt koji je bio i u Pink Floydu i pevač Spandau Ballet. Svi sviraju fenomenalno, Nick u skladu sa svojim godinama, ali sasvim ok. Za drugi set smo ustali i gledali nešto bliže sa strane. Opšte veselje uz kulminaciju na Echoes, kada je razglas odvrnut za drugu polovinu pesme. Lucifer Sem bi morala da bude garage rock standard xd Ekipa odlazi uz zaslužene ovacije. Jbg, čuli smo pesme Pink Floyda za koje smo mislili da ih nikada nećemo čuti uživo. Stvari sa Obscured By The Clouds su pravo otkriće uživo. Prelepo veče, spacy xd Bilo je još ljudi sa yumetala, pa neka i oni napišu koju ;) 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična recenzija iznad mene. Ja bih samo dodao da je meni lično bilo drago da vidim još jedan Pink Floyd tribute, jer to je vazda provereno dobro veče, a ovo je dodatno impresivno budući da omaž odaje bubnjar Pink Floyda lično. I dalje mislim da je originalno rešenje to što sviraju isključivo stvari pre Dark side of the moon, jer većina tribute bendova izostavlja ranu eru, ili eventualno sviraju samo par stvari odatle. Ovi su iskopali svakojake pikanterije iz rane faze, koju ja inače volim mnogo više nego stvari nakon The Final cut. 

E da, Mason je sam po sebi institucija. :da: Najstariji čovek kojeg sam ikad gledao uživo. 78 godina, a i dalje mu se ide na turneje. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Za mene pravo niotkuda se pojavljuje ovako nešto, nisam imao pojma da bilo šta sprema za godišnjicu ovog legendarnog albuma. Iskreno, bolje ovo nego reizdanje na x ploča sa bonus diskovima i sl. sranja koja obično viđamo kada su godišnjice u pitanju, barem se potrudio da obradi i pruži neku novu dimenziju savršenom albumu. Potpuno je druga stvar da li DSotM treba dirati i obrađivati/dorađivati ;)

Ako igde naiđem na disk, sigurno ću uzeti jer mi ovo barem za sada deluje da vredi odslušati kako valja i dolikuje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...