Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

http://www.blic.rs/v...og-mesa/h0ql8cn

 

MODRIČA - Nakon što je episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije osveštao zvona hrama u Tolisi kod Modriče, pripremljena je gozba na kojoj je, sudeći po policijskom izveštaju i svedočenju prisutnih meštana, izbila tuča, a sveštenik iz Porebrica Nikola Lukić (32) iz okršaja je izašao s nekoliko modrica po telu i gipsom na nozi. Meštani tvrde da je u tuči koja je izbila, navodno, zbog rasprave da li je meso bilo dovoljno pečeno učestvovalo najmanje 40 vernika i sveštenika.

 

Za punom trpezom u crkvenoj porti u utorak uveče oko 20 časova prvo je izbila svađa, a potom i pesničenje. Iz policije je saopšteno da je meštanin sa inicijalima Đ. R. šakom nekoliko puta udario N. L., sveštenika iz Porebrica kod Pelagićeva, i da je sveštenik prilikom pada u tuči zadobio telesne povrede.

 

Kako nezvanično saznajemo, sveštenika Nikolu Lazića istukao je meštanin Đoko Ristić (26), koji je na pomenutom slavlju bio maja - domaćin zadužen za pripremu hrane i pića.

Neki očevici trvrde da je za navodno loše i nepečeno meso prvo prozvan mladi sveštenik iz Tolise Slađan Savić, a da je Ristić pokušao da ga zaštiti. Nakon verbalnih uvreda i svađe, po ovoj verziji, Ristić je pokušao da udari starijeg sveštnika Voju Stevnovića.

 

Po drugoj verziji sveštenik je dobio batine, a potom se u tuči zateturao, pao na klupu i slomio nogu. Po trećoj, Ristić je pretukao Lukića zato što je mladi sveštenik zanovetao da hrana nije dobra, pa je Ristić, kao domaćin, šakama branio čast svog sela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sretoh na ulici jednu pojavu iz školskih dana, nisam ga video godinama. Pamtim ga kao mladog nacistu. Mislim, secao tregere i cokule u mladosti, hvalio se da zna Mein Kampf napamet i šta ti ja znam....

Svršio privatne političke nauke, sad je u plavom kombinezonu i naplaćuje parking po kojekakvim trotoarima. Član napredne garniture.

 

- Oooo, pa gde si mi ti, jedva te prepozna...

 

- Zdravo zdravo. Evo, ništa. Radi se punom parom.

 

- Privode li se kraljice trotoara pri kraju smene?

 

- Ma gde, bre. Jebu oni mene, brate.

 

- Ko bre?

 

- Kako ko? Pa ova stoka, mamu im jebem. Svi se uvalili u neke fotelje, a ja da im kucam parkinge.

 

- Pa plaća li nešto ta stoka?

 

- Leeee ne pitaj. Odbijaju mi 30% od plate. Moje zarađene pare idu u njihove džepove

 

- Ja sam čuo da se 20% odbija. Čekaj, brate, što se ne buniš?

 

- Gde da se bunim? Odmah dobijem nogu u dupe, a već su me ispalili za EPS, za vodovod i šta sve ne...

 

- Biće bolje, biće bolje. Vučić je skoro kazao da sa tim mora da se prestane.

 

- Šta bre? Ma nabijem i njega na kurac masni. Slažu čim zinu...

 

- E, nemoj tako. Kamere su svuda oko nas, poješće te mrak.

 

- Puca mi kurac! Ja, kao diplomirani politikolog, da nosim ovu cigansku uniformu, a oni nabili plate po 100-200-300 hiljada... miliona! Sve to treba da se kolje, oči da im se kopaju i da...

 

- Polako, brate. Ko da si odras'o u Jasenovcu!

 

- Ali na živo! Da cvile i vrište, mamicu im jebem da im jebem!

 

 

Tek, vidiš, nailazi neki debeli sa piksla naočarima. Pozdravljaju se i kreće...

 

- Izvini, da te pitam... ali... dokle ću ja ovo da radim? Stvarno nema smisla...

 

- To je retoričko pitanje (odgovara mu debeli i trepće)

 

- Ne znam da li se sećaš, ali ja sam, znaš, politikolog. Mislim da bi trebalo da dobijem neko bolje radno mesto / umiljatim glasom

 

Ja drndam mobilni pravim se da ih ne čujem...

 

- Sećam se, ali ti jako dobro znaš da si, zajedno sa Peđom i Kosturom, bio u struji u kojoj nikako nisi smeo da budeš.

 

- Molim te, da ti objasnim. Nije moja krivica...

 

- Sve ja to znam. Zna i gradonačelnik, ne brini se. Nikako nisi smeo da...

 

U tom trenutku se razjareni nacional-socijalista okreće ka meni, uz srdačan osmeh pruža ruku i kaže

 

- Ej, druže, aj se čujemo za neki dan. Čekaj, a kod tebe je l' sve okej? A? Imam ja tvoj broj, nema frke. E, pozdravi Mentu ako ga slučajno vidiš. Ćaos!

 

Odakle mu moj jebeni broj, nisam stigao da ga priupitam.

U svakom slučaju, ovo malo mozga mi se pretvori u sutlijaš. Divno popodne, vreme sporta i razonode.

Edited by vudun
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za one sa debljim živcima.

 

http://www.youtube.com/watch?v=evCdrJbOz-8

 

Inače koliko ja pratim Pavićević je jedan od najboljih poslanika u skupštini trenutno.

 

i Borko je fino nagruvao psiha

 

kad iskren srpski patriota napise nesto iole inteligentno i zanimljivo to je za mene praznik, makar se i ne slagao sa vecinom recenoga

 

Crtica o srpskom liberalu :mhihi:

 

nas bata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...